Z kim się spotkamy w Legnicy?...
Gdybyście poszukiwali instytycji, ktorej chcecie przekazać swoje 1,5% podatku i wesprzeć nasze działania to przypominamy nasz numer KRS, który także podobnie jak w roku ubiegłym...
Zapraszamy do udziału w unikalnym projekcie, który ma na celu promocję lokalnych atrakcji turystycznych oraz aktywizację społeczności Aglomeracji Wałbrzyskiej. Dzięki wsparciu Samorządu...
Uzdrowisko rozwinęło się na przełomie XVII i XVIII wieku po odkryciu źródeł mineralnych u stóp Kobieli. W niżej położonych częściach obecnego miasta, w dolinie Bystrzycy i wzdłuż naturalnych traktów prowadzących w kierunku Kłodzka, Świdnicy i Wałbrzycha, znacznie wcześniej budowano zagrody wiejskie, w których osiedlali się drwale, cieśle, myśliwi, hodowcy bydła lub trzody chlewnej oraz ludzie trudniący się innymi dziedzinami rolnictwa i rzemiosła.
„Po kościele widziałam plan nowego hotelu w Szczawnie, który będzie pod dachem za dwa tygodnie. Rozmawiałam z Keindorffem, naszym dyrektorem generalnym i architektem, oraz von Pohlem. Zamierzam wszystko zaprojektować sama, w tym len, srebro i porcelanę. Potrafię to zrobić lepiej i taniej niż oni. (…) Hotel powinien być zbudowany z drewna i kafli z miłymi, ładnymi heidelbergowskimi balkonami…” – pisała w swoim pamiętniku w listopadzie 1909 roku księżna Maria Teresa Oliwia Hochberg von Pless (z domu Cornwallis-West), znana wszystkim jako księżna Daisy.
Gmina Głuszyca – położona w malowniczych krajobrazach Sudetów Środkowych, w kotlinie rzeki Bystrzyca, pomiędzy Górami Sowimi a Kamiennymi (Góry Suche), tuż przy granicy z Republiką Czeską. Zachwycające walory krajoznawcze, liczne zabytki oraz tajemnice związane z historią II wojny światowej – to właśnie „serce sudeckiej natury”