Obiekty noclegowe

Rodzaj obiektu
Miasto
Cena od do

Kalendarium wydarzeń

Historia regionu

Tannhausen - początki dzisiejszej Jedliny

Tannhausen - początki dzisiejszej Jedliny

Uzdrowisko rozwinęło się na przełomie XVII i XVIII wieku po odkryciu źródeł mineralnych u stóp Kobieli. W niżej położonych częściach obecnego miasta, w dolinie Bystrzycy i wzdłuż naturalnych traktów pro­wadzących w kierunku Kłodzka, Świdnicy i Wałbrzycha, znacznie wcześniej budowano zagrody wiejskie, w których osiedlali się drwale, cieśle, myśliwi, hodowcy bydła lub trzody chlewnej oraz ludzie trudniący się innymi dziedzi­nami rolnictwa i rzemiosła.

Kamienna Góra

Kamienna Góra

Miasto powiatowe położone w Kotlinie Kamiennogórskiej nad rzeką Bóbr. Powstanie Kamiennej Góry związane jest z dawnym szlakiem handlowym prowadzącym przez Bramę Lubawską ze Śląska do Czech. Szlak ten stanowił jedną z odnóg Szlaku Bursztynowego, który łączył Bałtyk z krajami południa Europy. Kamienna Góra powstała prawdopodobnie na tzw. surowym korzeniu, chociaż istnieje hipoteza o przekształceniu się wcześniejszej osady (ok. X wiek) spod Góry Zamkowej.

Szczawno-Zdrój

Szczawno-Zdrój

Uzdrowisko na pograniczu Gór Wałbrzyskich i Pogórza Wałbrzyskiego położone w bezpośrednim kontakcie z Wałbrzychem. Pomimo sąsiedztwa z dużym ośrodkiem przemysłowym, jakim przez lata był Wałbrzych, Szczawno-Zdrój kojarzone jest raczej z zielenią i malowniczą zabudową pensjonatową, co idealnie wpisywało się w koncepcję architektoniczną planistów, zakładającą połączenie zabudowań z dużymi obszarami zielonymi (miasto-ogród).