Uzdrowiskowy Szlak Turystyczno-Rekreacyjny trasa: ,,Relaksacyjna"

Przystanek 1- Park Północny

Uwagę zwraca amfiteatr oraz oczko wodne z fontanną. Wokół roztacza się wspaniała, parkowo-leśna sceneria z dominującymi okazami starych, wysokich i rozłożystych buków. Park założony w XIX wieku na tyłach zespołu willowo-ogrodowego przy ulicy Warszawskiej. Park uzdrowiskowy został powiązany ścieżkami spacerowymi ze stokiem góry Rzepisko (560 m n.p.m.).

Przystanek 2- Przy stawach

Teren parkowy z obeliskiem ze starochrześcijańskimi symbolami, niewielkimi oczkami wodnymi, stawami oraz polaną Słoneczną przy alei Brzozowej. Przechodząc przez znajdujący się tu kamienny most idąc alejką można dojść do ul. Warszawskiej.  Znajduje się tam, pod nr 6 budynek Poczty z unikatową, ozdobną elewacją z czerwonej cegły, a po drugiej stronie ul. Warszawskiej pod nr 9,jest zabytkowa remiza strażacka z drewnianą dzwonnicą i wozownią.

Przystanek 3- Polana ,,oddechowa"

Polana z unikatowym mikroklimatem. Charakterystyczną cechą tego przystanku jest to, że schodzą się tutaj trzy aleje: brzozowa, modrzewiowa i dębowa. Wprawdzie rosną tu również ciekawe okazy innych drzew, jednak dominują te, które tworzą wymienione aleje, czyli brzoza, modrzew i dąb.

Powrót do listy