02.10.2020

Odkrywaj lokalnie - atrakcje turystyczne Aglomeracji Wałbrzyskiej

Projekt dofiansowany przez Zarząd Województwa Dolośląskiego. Termin realizacji: 2.10 - 10.12.2020 r.

W ramach planowanego projektu zostały zrealizowane dwa zadania:

  1. Opracowanie materiału promocyjnego – „Atrakcje Aglomeracji Wałbrzyskiej dla dzieci”

Powstała dwustronna ulotka w formacie A3, gdzie na jednej stronie jest poglądowa mapa regionu Aglomeracji Wałbrzyskiej z zaznaczonymi atrakcjami turystycznymi, które są ciekawe dla najmłodszych. Druga strona ulotki zawiera krótkie informacje nt. wskazanych na pierwszej stronie atrakcji turystycznych dla dzieci.

Ulotka została wydrukowana w nakładzie 5000 szt. Ulotki te są przekazane do miejsc, gdzie będą mogli otrzymać je turyści (CIT-ów, atrakcji turystycznych, obiektów noclegowych itp.). 

  1. #odkrywajlokalnie – sobotnie wycieczki po Aglomeracji Wałbrzyskiej z przewodnikiem

Drugim zadaniem była organizacja 7 otwartych wycieczek pieszych w różnych miejscach w Aglomeracji Wałbrzyskiej. Wycieczki były prowadzone przez przewodników i realizowane przy współpracy z członkami LOT Aglomeracji Wałbrzyskiej. Wycieczki były organizowane w soboty (rozpoczynając od 3.10.2020.), o godzinie 11.00 i miały charakter otwarty – udział w wycieczce był bezpłatny.

W ramach działań promocyjnych opracowane zostały materiały promocyjne – plakaty promujące planowane wycieczki, których dystrybucja odbyła się drogą elektroniczną. Wycieczki były promowane przy wsparciu wszystkich członków LOT AW, a także w mediach lokalnych poprzez przygotowane artykuły krajoznawcze (ukazało się 7 artykułów turystyczno- krajoznawczych w lokalnym tygodniku WieszCo).

Podczas wycieczek była wykonywana dokumentacja fotograficzna wykorzystywana do promocji atrakcji turystycznych będących na trasie wycieczki.

Realizacja tego projektu była na bieżąco dokumentowana na stronie internetowej wnioskodawcy www.lotaw.pl, a także na stronie: https://www.facebook.com/LOTAglomeracjiWalbrzyskiej.

We wszystkich materiałach i wpisach na stronie było zamieszczane logo UMWD a także informacja o dofinansowaniu projektu przez Samorząd Województwa Dolnośląskiego.

 

Harmonogram zrealizowanych wycieczek:

  1. Wałbrzych – miasto do odkrycia – część 1 (starówka , kościół ewangelicki, Muzeum Porcelany) – 3.10.2020
  2. Krzeszów – perła baroku (zwiedzanie pocysterskiego zespołu klasztornego i otoczenia) -  10.10.2020
  3. Walim – Kraina Sowiogórskich Tajemnic („Akwarium”, kładka w Zagórzu Śl., Zamek Grodno) – 17.10.2020
  4. Wałbrzych cz.2. (Stara Kopania i Aqua Zdrój) - 24.11.2020
  5. Stare Bogaczowice (zabytki gminy) – 31.11.2020
  6. Świerki i Wieża na Włodzickiej Górze  - 7.11.2020
  7. Muzeum Kolejnictwa w Jaworzynie Śląskiej - 14.11.2020

Autor: Katarzyna Matuła

Powrót do listy