11.05.2022

Aglomeracja Wałbrzyska - zagłębie atrakcji

Projekt dofinansowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnoslaśkiego. Termin realizacji 21.02 - 31.12.2022

W ramach planowanego projektu przewiduje się realizację następujących zadań:

1.               Dodruk 4 rodzajów materiałów promocyjnych (mapek tematycznych):

·       „Aglomeracja Wałbrzyska dla dzieci”

·       „Wieże widokowe Aglomeracji Wałbrzyskiej”

·       „Atrakcje turystyczne Aglomeracji Wałbrzyskiej”

·       „Obiekty noclegowe Aglomeracji Wałbrzyskiej”

Materiały te były częściowo opracowane przy dofinansowaniu z UMWD w 2020 r. i 2021 i były dystrybuowane w wielu miejscach Aglomeracji Wałbrzyskiej i cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem (materiały te stanowią załącznik do niniejszego wniosku- są to dwustronne ulotki w formacie A3, wyrywane z tzw. bloczków).

 

2.               #odkrywajlokalnie - wakacje 2022 – sobotnie i niedzielne wycieczki po Aglomeracji Wałbrzyskiej z przewodnikiem

 W ramach projektu jest przewidziana organizacja 18 otwartych wycieczek pieszych w różnych miejscach
w Aglomeracji Wałbrzyskiej w miesiącach lipiec – sierpień 2022. Wycieczki będą prowadzone przez przewodników i realizowane przy współpracy z członkami LOT Aglomeracji Wałbrzyskiej. Wycieczki będą organizowane w soboty i niedziele (rozpoczynając od 2.07.2022), o godzinie 11.00 i udział w wycieczce będzie bezpłatny.

W ramach działań promocyjnych przewiduje się opracowanie plakatu z harmonogramem wszystkich 18 wycieczek i jego druk w nakładzie 200 szt. Plakaty będą prezentowane w najważniejszych atrakcjach turystycznych LOT AW i będą dystrybuowane przez wszystkich członków LOT AW. Wycieczki będą promowane przy wsparciu wszystkich członków LOT AW, a także w mediach lokalnych. 

Podczas wycieczek będzie wykonywana dokumentacja fotograficzna wykorzystywana do promocji atrakcji turystycznych, będących na trasie wycieczki, która posłuży potem także do promocji efektów wycieczki na stronach internetowych i portalach społecznościowych LOT AW i jego członków.

 

3.               Organizacja „Festiwalu Smaków Aglomeracji Wałbrzyskiej 2022”

Uwzględniając to, że turystyka kulinarna jest ostatnio bardzo modna i stanowi magnes przyciągający turystów, czego efektem był sukces Festiwalu Smaków 2021 realizowanego z dotacji UMWD, chcielibyśmy rozszerzyć i kontynuować ten temat. W ramach niniejszego projektu planujemy zorganizować „Festiwal Smaków Aglomeracji Wałbrzyskiej 2022”, który trwałby dłużej niż Festiwal w 2021 roku. Festiwal trwałby min. 1 miesiąc (Festiwal w 2021 r. trwał tydzień).

Festiwal zaplanowany byłby na czas powakacyjny, aby móc wpłynąć na wydłużenie sezonu turystycznego. W ramach Festiwalu podmioty gastronomiczne z Aglomeracji Wałbrzyskiej (około 15 podmiotów) biorące udział w tym wydarzeniu przygotują specjalne potrawy nawiązujące do tradycji regionalnych i będą prezentowały te potrawy w ramach wspólnego projektu graficznego pod hasłem „Festiwal Smaków Aglomeracji Wałbrzyskiej 2022”. W ramach zadania przewidziana jest promocja tego wydarzenia, w tym także przygotowanie spójnych graficznie ulotek z „Menu” danej restauracji, gdzie będą zaprezentowane specjalne potrawy przygotowane na ten czas, nawiązujące do dziedzictwa kulturalnego regionu. Realizacja tej akcji promocyjnej w sezonie jesiennym wpłynie na przedłużenie sezonu turystycznego. 

 

4.               Dodruk kalendarza ściennego na 2023 rok promującego atrakcje turystyczne LOT Aglomeracji Wałbrzyskiej

Planowany jest druk kalendarza ściennego promujący atrakcje turystyczne Aglomeracji Wałbrzyskiej i przedstawiający członków LOT AW. Parametry techniczne druku kalendarza: format B1, kreda 170 g, kolor, listwowanie z zawieszką.

Autor: Katarzyna Matuła

Powrót do listy