Browar i Restauracja przy Pałacu Jedlinka

Restauracja | Cena od 0 PLN do 0 PLN

Browar Jedlinka to manufaktura, która powstała w 2013r., w Jedlinie-Zdrój nieopodal Wałbrzycha na Dolnym Śląsku. Jest on kontynuacją działającego tutaj przed I Wojną Światową Browaru- produkującego piwo na potrzeby mieszkańców Tannhausen.
Przez ponad 6 lat działalności udało nam się wyprodukować ponad 20 różnych rodzajów piwa. Na stałe dostępne są w Jedlince cztery podstawowe gatunki- PILS Jaśnie Książę,
JASNY LAGER- Marcowa Dama, PIWO PSZENICZNE- Pszeniczny Pan oraz DUNKEL- Czerwony Baron, pozostałe gatunki takie jak np. IPA- Podchmielony Lord, są produkowane sezonowo. W Jedlince piwo warzymy według bawarskiego prawa czystości i bazujemy na tradycyjnych niemieckich recepturach Browarnictwa. W 2020 roku Browar Jedlinka uzyskał certyfikację Uniwersytetu technicznego w Monachium na prowadzenie praktyk dla studentów Browarnictwa z Niemiec. Jesteśmy na ten moment jedynym Browarem w Polsce, który uzyskał taki status. W 2020r. udało nam się zdobyć srebrny medal w konkursie GOOD BEER za Czerwonego Barona w konkurencji ciemny lager oraz brązowy medal w tym samym konkursie za Pszenicznego Pana. Nasze piwo można kupić tylko i wyłącznie na miejscu w butelkach 0,33L lub beczkach 5L.
W Browarze Jedlinka działa również restauracja, której specjalnością jest pizza z pieca opalanego drewnem oraz dania z grilla. W tym roku zaczęliśmy również produkcję produktów wędliniarskich z własnej wędzarni, przetworów oraz chleba.
Na terenie Zespołu Pałacowo Hotelowego znajdują się również inne obiekty- Pałac Jedlinka powstał w XVIII wieku, natomiast to co widzimy teraz to efekt przebudowy przez Króla Porcelany Carla Kristera z XIX wieku. Pałac jest częściowo odrestaurowany i udostępniony do zwiedzania dla turystów. W trakcie II Wojny Światowej w Pałacu znajdowało się kierownictwo budowy kwatery Hitlera pod kryptonimem Riese.
Na naszym terenie znajdują się również ***Hotel Jedlinka, w którym znajduje się 25 komfortowych pokoi oraz strefa mini-SPA z sauną oraz jacuzzi, Oficyna, w której znajdują się dwie sale balowe oraz osiem komfortowych apartamentów z aneksami kuchennymi. W budynku Browaru funkcjonuje Hostel, gdzie znajdują się pokoje trzy, cztero i pięcioosobowe.
Jedlinka usytuowana jest w pięknej scenerii gór Wałbrzyskich. W okolicy znajduje się mnóstwo atrakcji turystycznych takich jak Zamek Książ, Zamek Grodno, Sztolnie Walimskie, StaraKopalnia w Wałbrzychu. Posiadamy szlaki górskie, trasy rowerowe MTB oraz trasy motocyklowe. Kompleks Jedlinka to idealne miejsce na odpoczynek w zaciszu gór, z dala od zgiełku miasta.

MENU

Pizza z pieca opalanego drewnem i piwo rzemieślnicze

Powrót do listy
Browar i Restauracja przy Pałacu Jedlinka
ul. Zamkowa 3, 58-330 Jedlina-Zdrój
tel.: +48 502 418 880