5. Świdnicki Festiwal Filmowy SPEKTRUM

05.11.2019 - 11.11.2019
17:00 - 21:00

Świdnicki Festiwal Filmowy SPEKTRUM to kolejne spotkanie z najlepszym kinem ostatnich miesięcy, a także z twórcami prezentowanych filmów. Nasza impreza to święto kina artystycznego, podczas którego oglądamy i rozmawiamy nowe produkcje z Polski, Europy i ze świata.

5. Świdnicki Festiwal Filmowy SPEKTRUM to wydarzenie prezentujące szeroki wachlarz gatunków filmowych,wśród których znajdują się tytuły mające swoje światowe premiery w latach 2018-2019. Oprócz wybitnych filmów, starannie wyselekcjonowanych spośród aktualnego repertuaru tzw. kina arthouse’owego, prezentowanych w ramach czterech konkursów, program festiwalu obfituje w szereg wydarzeń towarzyszących: wykłady, prelekcje, spotkania z twórcami filmowymi, warsztaty oraz pokazy specjalne. To największa impreza na Dolnym Śląsku zajmująca się prezentacją kina artystycznego. W tym roku SPEKTRUM połączyło się z Festiwalem Filmów Dokumentalnych “Okiem Młodych”, biorąc z obu imprez to, co najlepsze.

W ramach festiwalu odbywa się Konkurs Główny z 10 najciekawszymi filmami sezonu, projekcjom towarzyszą spotkania i dyskusje. Co najważniejsze: jedynym jurorem w tych zmaganiach pozostaje festiwalowa publiczność. Na imprezę składa się też bogata sekcja „Okiem Młodych” z konkursem fabularnym i dokumentalnym dla krótkich metraży twórców do 35. roku życia i konkursem dla amatorów do 21 lat, a także jeden z największych w Polsce przegląd filmów VR. Nowością festiwalową jest też sekcja “Oko na Dokument” z najważniejszymi filmami non-fiction ostatnich miesięcy, a także specjalne wydarzenia związane z Retrospektywą Andrzeja Wajdy, na którą składają się pokazy filmowe, Mural z podobizną Mistrza oraz uroczysta inauguracja Ronda im. Andrzeja Wajdy.

Bilety 5-10 zł

Powrót do listy
sala teatralna ŚOK (seanse)
pl. Grunwaldzki 11, 58-100 Świdnica
tel.: 74851-56-57
e-mail: sok@sok.com.pl
www: www.sok.com.pl