#odkrywajlokalnie - wycieczka po Szczawnie -Zdrój z przewodnikiem

01.08.2020 - 01.08.2020
11:00 - 14:00

#odkrywajlokalnie - soboty z LOT Aglomeracji Wałbrzyskiej - bezpłatna wycieczka z przewodnikiem po Szczawnie - Zdroju- 1.08.2020 r. – najbliższa sobota - godzina 11.00- miejsce zbiórki: Park Zdrojowy przed Restauracją Bohema w Szczawnie - ZdrojuZapraszamy serdecznie 

Co ma wspólnego Szczawno - Zdrój z Sopotem, jaka jest historia słynnej rzeźby psa ukrytej w Parku Zdrojowym, gdzie odnajdziemy w uzdrowisku styl tyrolski i czy to prawda, że kiedyś w znajdowały się tu pola golfowe? To tylko niektóre pytania, na które na pewno odnajdziemy odpowiedź podczas otwartego spaceru po Szczawnie - Zdroju.
Spacer po uzdrowisku zaczynamy od spotkania pod Restauracją - kawiarnią Bohema w Parku Zdrojowym – czyli od samego centrum uzdrowiska, gdzie znajdują się: Teatr Zdrojowy im. Henryka Wieniawskiego, Hala Spacerowa i Pijalnia Wód Mineralnych. Poznamy Park Zdrojowy z charakterystyczną górującą nad uzdrowiskiem Wieżą Anną. Następnie przejdziemy w kierunku Parku Szwedzkiego, po drodze mijając zabytkowy Dom Zdrojowy. Przechodząc przez Park Szwedzki dojdziemy do Kompleksu Dworzysko, gdzie znajduje się m.in. stadnina koni.

Powrót do listy
Szczawno - Zdrój
Park Zdrojowy, 58-310 Szczawno Zdrój
tel.: 74 66 43 871
e-mail: lot@lotaw.pl