Pocysterskie Opactwo w Krzeszowie

Pocysterskie Opactwo w Krzeszowie, którego początki sięgają XIII wieku, stanowi kompleks zabytków najwyższej światowej klasy.  Bazylika Mniejsza jak i kościół pw. Św. Józefa wpisane na listę Pomników Historii Prezydenta RP zachwycają barokowym pięknem. Na miejscu znajdziemy jednak liczne ślady po gotyku, m.in. w Mauzoleum Piastów Śląskich, gdzie znajdują się oryginalne sarkofagi Piastów Śląskich. Jednak Krzeszów to nie tylko kościoły, jest to bez wątpienia jedyny obiekt sakralny w Polsce, który umożliwia zwiedzanie nawet tych najbardziej tajemniczych miejsc, m.in. klasztorne podziemia.

Pielgrzymi, melomani, poszukiwacze tajemnic, pasjonaci sztuki i architektury - dla wszystkich tych Krzeszów jest obowiązkowym punktem na turystycznej mapie Polski.

 

Godziny otwarcia

Godziny otwarcia:

Od maja do października: 9:00 - 18:00

Od listopada do kwietnia: 9:00 - 15:00 

 

Cennik

Oferta zwiedzania: 

Trasa Podstawowa (dostępna codziennie)Zobacz architekturę najwyższej światowej klasy, zachwyć się krzeszowską rzeźbą i malarstwem.  Zwiedzisz Pomniki Historii Polski czyli Bazylikę oraz Kościół Św. Józefa, a także Mauzoleum Piastów stanowiące największą taką nekropolię w Europie!

Bilet normalny - 12 zł. / os.

Bilet studencki - 9 zł. / os.

Bilet dziecięcy - 6 zł. / os.

Trasa Rozszerzona (dostępna w weekendy)Poznaj największe tajemnice pocysterskiego opactwa. Odkryj nieznane dotąd zakamarki Krzeszowa. Zwiedzisz Trasę Podstawową wzbogaconą o Wieżę i Strych Bazyliki, Klasztorne Podziemia, Muzeum Opactwa i Letni Pawilon na Wodzie.

Bilet normalny - 20 zł. / os.

Bilet studencki - 15 zł. / os.

Bilet dziecięcy - 13 zł. / os.

Dodatkowo w sezonie letnim (lipiec, sierpień) odbywają się koncerty organowe "Muzyka Dawnych Mistrzów". Jest to wyjątkowa okazja do wsłuchania się w dźwięk zabytkowych instrumentów, ale także do zobaczenia instrumentów od wewnątrz. 

 

Powrót do listy
Pocysterskie Opactwo w Krzeszowie
Plac Jana Pawła II 1, 58-405 Krzeszów
tel.: 757423279,
e-mail: biuro@opactwo.eu
www: www.opactwo.eu