Trasy rowerowe - Strefa MTB Sudety

Rozbudowana sieć leśnych duktów i górskich dróg sprawia, że Gmina Mieroszów to idealne miejsce do uprawiania kolarstwa górskiego. Z myślą o prawdziwych zapaleńcach wytyczona została sieć szlaków rowerowych, którymi dotrzeć można w każdy zakątek gminy. Trasy podzielone zostały na pętle o różnym stopniu trudności, przez co w prosty sposób można wybrać optymalną dla siebie wycieczkę. Miłośnikom kolarstwa szosowego Gmina Mieroszów oferuje mało uczęszczane drogi asfaltowe z przepięknymi widokami. Tutejsze trasy włączone zostały w sieć szlaków sąsiednich gmin oraz rozbudowaną infrastrukturę tras rowerowych Republiki Czeskiej. Wybierając Gminę Mieroszów jako punkt bazowy w wygodny sposób możemy zwiedzać całe pogranicze polsko-czeskie.

Trzy najtrudniejsze pętle funkcjonują w ramach sieci tras rowerowych Strefy MTB Sudety. Jest to rozwijający się produkt turystyczny, który swoim zasięgiem obejmuje tereny od Gminy Mieroszów aż do Srebrnej Góry. Stworzona sieć to kilkaset kilometrów wytyczonych i oznakowanych tras typu mtb przebiegających przez całe pasmo Gór Sowich, części Gór Kamiennych i Wałbrzyskich. Jest to prawdziwy raj dla miłośników kolarstwa górskiego. Trasy posiadają rewelacyjne walory krajobrazowo - przyrodnicze. Znajduje się na nich również niezliczona ilość niespotykanych nigdzie indziej atrakcji turystycznych.

Ważnym elementem sieci tras jest również polsko – czeska ścieżka rowerowa Golińsk – Nowe Siodło – Viźnov - Starostin. Odcinki wybudowane od podstaw są typowymi ścieżkami rowerowymi o utwardzonej nawierzchni. Trasa nie posiada dużych przewyższeń i jest stosunkowo łatwa w związku z czym cieszy się szczególnym zainteresowaniem wśród rodzin i osób bez dobrego przygotowania kondycyjnego. Ścieżka stanowi dogodny szlak dojazdowy od strony polskiej do kąpieliska w Mezimesti.

Centralnym punktem tras rowerowych jest Bike Arena Parkowa Góra. Inwestycja zrealizowana w ramach współpracy transgranicznej z Miastem Mezimesti powstała głównie z myślą o rowerzystach ale znajdują się tam również obiekty przeznaczone do innego typu aktywności fizycznej takie jak siłownia zewnętrzna czy ścieżki spacerowe. Rowerzyści mogą natomiast skorzystać z tras typu enduro, pumptracku i klasycznej ścieżki rowerowej. Obiekt zlokalizowany jest w bezpośrednim sąsiedztwie centrum Mieroszowa.

Godziny otwarcia

Całą dobę

Cennik

Bezpłatnie

Powrót do listy
Trasy rowerowe - Strefa MTB Sudety
Niepodległości 1, 58-350 Gmina Mieroszów
tel.: 74 8494 300
e-mail: urzad@mieroszow.pl
www: www.mieroszow.pl