06.06.2019

Gmina Miejska Nowa Ruda nowym członkiem LOT AW

Gmina miejska Nowa Ruda dołączyła do Lokalnej Organizacji Turystycznej Aglomeracji Wałbrzyskiej jako jej 25 członek. Tym samy atrakcje tego urokliwego miasteczka położonego między Wałbrzychem, a Kłodzkiem doczekają się wspólnej, ponadregionalnej promocji.   

-Dzięki temu, że przystąpiliśmy do Lokalnej Organizacji Turystycznej LOT AW mamy szansę na jeszcze lepszy rozwój naszego regionu pod kątem promocyjnym, ale także pozyskiwania dodatkowych środków na ten cel. Głos dużego podmiotu jakim jest LOT AW jest bardziej słyszalny, a praca w grupie rodzi lepsze i lepiej dopracowane pomysły – wyjaśnia Elżbieta Bisikiewicz, kierownik referatu turystyki i promocji Urzędu Miejskiego w Nowej Rudzie.

Do największych atrakcji Nowej Rudy należą pięknie iluminowany rynek, wieże z czerwonego piaskowca na Górze Wszystkich Świętych i Górze Anny, najwyższa ściana wspinaczkowa w Polsce, która powstała na szybie pokopalnianym „Nowy 1”w dzielnicy Słupiec. Jedną z najsłynniejszych mieszkanek miasta była znana piosenkarka Anna German. 
Podczas ostatniego posiedzenia LOT AW zarząd tej organizacji, kierowanej przez Annę Żabską uzyskał jednogłośnie absolutorium za 2018 rok.

Autor: Katarzyna Matuła

Powrót do listy