Spektrum: Wielkie piękno (2013)

15.05.2019 - 15.05.2019
18:00 - 20:00

Zapraszamy na pierwsze spotkanie z cyklu „Director’s Cut”. Pod tą nazwą kryją się autorskie wybory dyrektorów festiwalu: Pawła Kosunia i Lecha Molińskiego, którzy będą zgromadzonej publiczności prezentować najlepsze kino artystyczne ostatnich kilku sezonów, należące jednocześnie do ich prywatnego kanonu.

W ramach pokazów przygotowujących na 5. Świdnicki Festiwal Filmowy SPEKTRUM zapraszamy na pierwsze spotkanie z cyklu „Director’s Cut”. Pod tą nazwą kryją się autorskie wybory dyrektorów festiwalu: Pawła Kosunia i Lecha Molińskiego, którzy będą zgromadzonej publiczności prezentować najlepsze kino artystyczne ostatnich kilku sezonów, należące jednocześnie do ich prywatnego kanonu. Na pierwszy ogień w tej serii idzie „Wielkie piękno” Paolo Sorrentino. Film wybrał Kosuń, który o swojej selekcji porozmawia z widzami.

Fabuła przedstawia losy starzejącego się dziennikarza Jepa Gambardelli, który przemierzając ulice Wiecznego Miasta, wspomina swoją pełną namiętności, acz bezpowrotnie utraconą młodość. W 2014 r. film Sorrentino zgarnął większość prestiżowych nagród w Europie (wraz z 4 Europejskimi Nagrodami Filmowymi: za najlepszy film, reżyserię, rolę aktorską i montaż), a także na świecie, wliczając Oscara dla najlepszego filmu nieanglojęzycznego. Do dziś jest jednym z najczęściej prezentowanych publiczności obrazów dekady.

Wstęp 10 zł

Powrót do listy
Sala teatralna ŚOK, Rynek 43
pl. Grunwaldzki 11, 58-100 Świdnica
tel.: 74851-56-57
e-mail: sok@sok.com.pl
www: www.sok.com.pl