03.02.2018

Kolejny sukces Głuszyckiej Grupy Teatralnej!

„Znowu wojna”- premierowy spektakl „Ziemi Obiecanej Włókniarzy II” w wykonaniu Głuszyckiej Grupy Teatralnej „Po godzinach” uznać można śmiało za jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych ostatniego czasu w gminie Głuszyca. Wypełniona po brzegi sala widowiskowa głuszyckiego Centrum Kultury w sobotni wieczór 3 lutego nagrodziła gromkimi brawami wspaniałą grę głuszyckich aktorów na czele z Robertem Delegiewiczem – reżyserem, autorem scenariusza i odtwórcą roli księdza Karola.

Spektakl przeniósł widzów w czasy stanu wojennego, w których donosicielstwo, strach o jutro, prześladowania i terror władzy w stosunku do obywateli był codziennością. Jednakże widowisko poprzez sprawnie wplecione scenki z życia, obfitujące w wiele zabawnych sytuacji wywoływało wielokrotnie salwy śmiechu publiczności. Brawurowa gra aktorów, celne riposty, żartobliwe zbiegi okoliczności, ale i dramatyzm sytuacji sprawiły, że po spektaklu wszyscy zadawali zgodnie jedno pytanie: „kiedy zobaczymy trzecią część Ziemi Obiecanej Włókniarzy? Burmistrz Roman Głód po złożeniu gratulacji i podziękowań dla Głuszyckiej Grupy Teatralnej ogłosił z radością: „Mamy w Głuszycy prawdziwy teatr!”.

Ogromne wyrazy uznania za niesamowity wkład pracy w stworzenie przedstawienia, często „po godzinach” zajęć domowych i zawodowych, dla reżysera i autora scenariusza Roberta Delegiewicza oraz wszystkich występujących w sztuce aktorów, którzy wcielili się w następujące role: Alina Mączyńska zagrała Danutę, Urszula Mrozińska- Teresę, Magdalena Gołda - Beatę, Magdalena Kandefer- Grażynę, Agnieszka Hiszpańska - Jolantę, Edyta Popek -Julię, SAgnieszka Musz - Katarzynę, Joanna Soboniak- Stanisławską, Iweta Głód - Izabelę, Grzegorz Milczarek - Pawła, Miroslaw Żołopa- Romana, Artur Gołda -Karola. Na scenie zobaczyliśmy także przedstawicieli głuszyckiej młodzieży w osobach: Marty Gołdy, Krzysztofa Gołdy, Szymona Sławika i Oliwiera Mrozińskiego.

Podziękowania za obsługę techniczną spektaklu dla Pawła Kociubskiego.

 

Autor: Sabina Jelewska

Powrót do listy